Our product range includes a wide range of commercial cold storage, mushroom growing chamber and cold rooms.
₹ 230000 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50 MT |
| Temperature Range | +2 to +8 C |
| Application | Fruits, Seafood, Pharma, Vegetables, Dairy, Meat |
| Chamber Type | Single Chamber |
| Refrigerant | R404A |
| Door Type | Swing Door |
| Insulation Thickness | 60 mm |
| Voltage | 415 V |
| Floor Type | Insulated Floor |
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | As per bag |
| Temperature Range | 12-25 C |
| Room Dimensions | 40*18*15 ft |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Door Type | Flush Door |
| Refrigerant | R404A |
| Usage | Food Storage, Fruit & Veg |
| Phase | Three Phase |
| Floor Type | Insulated Floor |
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 3 m³ |
| Temperature Range | +2 to +8 °C |
| Room Dimensions | 6x6x8 ft |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Door Type | Flush Door |
| Refrigerant | R404A |
| Usage | Pharma |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Floor Type | Chequered Plate |
Minimum order quantity: 1 Piece
Praveen Kumar (Owner)
Icetech Engineers
Ground Floor, House No 50a/8, Block WZ Village Basai Darapur
New Delhi - 110015, Delhi, India