Pioneers in the industry, we offer pharma cold room from India.
₹ 145000 / Piece Get Latest Price
| Temperature Range | +2 to +8 °C |
| Room Dimensions | 8x8x8 ft |
| Storage Capacity | 1 T |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Door Type | Flush Door |
| Refrigerant | R404A |
| Usage/Application | Pharma Industry |
| Insulation Thickness | 60mm |
| Body Material | PPGI |
| Phase Type | Single Phase |
| Usage | Pharma |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
Praveen Kumar (Owner)
Icetech Engineers
Ground Floor, House No 50a/8, Block WZ Village Basai Darapur
New Delhi - 110015, Delhi, India